2022. május 21-én, szombaton egy színes rendezvénnyel zárul győri közösségfejlesztő kampányunk. A Környezet – Élmény - Közösség - Mutassuk meg közösségben Győr természeti és környezeti értékeit! elnevezésű TOP CLLD program keretében közösségi erdőünnepet szervezünk. A program aktualitását az adja, hogy a Püspökerdő helyi védettséget kapott idén tavasszal. Miden érdeklődőt szeretettel várunk a rendezvényre, ahol az alábbi programokból lehet válogatni.

Püspökerdő Közösségi Ünnep
2022. május 21. szombat 9:00 – 18:00
Megünnepeljük, hogy védett lett a Püspökerdő!
Ingyenes programok az egész családnak 0-99 évig!

Természeti kincskereső – bakancsos és kerékpáros túrák
- 9:30-13:30 - Tekerj a Zöldbe! – 35 km-es biciklitúra Győr természeti kincsei között a Bringa Mánia Győr szervezésében – Találkozó a vásárcsarnok előtti téren. A túrára kötelező a regisztráció! Jelentkezés és részletek: https://www.facebook.com/events/749181019794744
- 10:00-13:00 – 8 km-es bakancsos túra az L GY Turista Egyesület vezetésével. Találkozó az Ifjúság krt. és Kodály Zoltán utca kereszteződésében.
- 11:00-12:00 – Terítéken az erdő - Böröcz Béla önellátó, túlélő vezetésével a Püspökerdő ehető kincseinek felfedezése. Gyülekező a program fő helyszínén, a Püspökerdőben, a játszótéren.

Játék az erdő! – 10:00-14:00
- Animált közösségi játékok 10:00 órától a család aprajának és nagyjának.
- Örökítsd meg a Püspökerdőt rajzban, festményben vagy versben! A legjobb alkotásokat környezettudatos ajándékokkal díjazzuk. (Eredményhirdetés 15:00)
- Építs zöld jövőt - játékos foglakozás a LEGO® Serious Play®-el
- 13:30 - Négylábú segítők - Kutyás bemutatók: Floyd Mentőkutyás Szolgálat és Prospective Önkéntes Csoport

Közleves – az erdő ízei
Varga Szabina vezetésével húsos és húsmentes leveseket készítünk. A segítő kezeket a közösségi főzéshez 9:30-tól várjuk. A nulla hulladék jegyében mindenki vendégünk lehet! Szeretnéd megkóstolni valamelyik közlevest? Hozz magaddal tányért és kanalat, mert a rendezvényen kerüljük az eldobható, egyszer használatos eszközöket!

Jó ebédhez jóga - 13:00-13:30
Gergó Veronika a Győri Jóga Egyesület oktatója nem csak a túrázókat várja ebéd előtti jógafoglalkozásán.

Tündérműhely – környezettudatos kézművesfoglalkozások – 13:00-17:30
- Növényminták – A MOKKA alkotócsoporttal készítünk virágos-növényes nyomódúcot vagy stencilt. A mintatervezés után papírra, vászontáskára nyomatolunk szitafestékkel.
- Rongytündérek – Készítsd el saját tündéredet az Alkotász Műhellyel!
- Az erdő lakói – Virágok és kisállatok újrahasznosított hulladékból Varga Szabinával.
- Gyapjúmanók – Bemutató foglalkozás Bana Bernadettel.
- Varázskavicsok - Festés relaxációs technikával egybekötve, lelki harmónia teremtés és saját erőforrásaink, képességeink felismerése Farsang Rékával.
- Bűvös fonál - fötrőbicajos retextil foglalkozás a Kétfecskével.

A természet szolgálatában - 13:00-17:30
- Győri természeti kincskereső – közösségfejlesztés a helyi természeti értékekkel; a Reflex Környezetvédő Egyesület kiállítása és foglalkozása.
- A Muszáj Természetvédelmi Koordinációs Egyesület Zöldek-e a zöldségeink? c. játékos foglalkozása..

Kajárpéci Vízirevü – Wunderbaum és fafej – bemutatók: 14:00 és 16:00
Cukormentes szájbarágó, a Kajárpéci Vízirevü lelkiismeret-terjesztő előadása az emberek és fák viszonyáról. Tekintsük át együtt az elmúlt néhány millió évet!
- Szemléletes példák.
- Közérthető dramaturgia.
- 3D-s, beszélő PowerPoint prezentációk.
Lássa ön is a fától az erdőt!

Gyógyító fák - 14:30-15:00
Katona Bernadett előadása a természet lelket feltöltő, gyógyító erejéről, egy rövid meditációval kísérve.

Az erdő hangjai – 15:00
Handpan jam Szombathelyi Patrikkal

Erdőölelés – közösségi akció – 15:30
Rendhagyó akcióval, élőképet alkotva öleljük át Győr tüdejét, a Püspökerdőt.

A rendezvény plakátja: