faA Reflex Egyesület a szombathelyi Kerekerdő Alapítvánnyal együttműködve szépirodalmi, képzőművészeti, fotó- és filmpályázatot hirdetett a Győr-Moson-Sopron megyében élő általános, illetve középiskolás diákok számára abból az alkalomból, hogy az ENSZ 2011-et az Erdők Nemzetközi Évének nyilvánította. A pályázat sikeresnek tekinthető, hiszen Győr-Moson-Sopron megyéből összességében 114 db alkotás érkezett be. A beküldött pályaművek többségében megfeleltek a kiírás azon elvárásának, hogy a gyerekek próbálják megfogalmazni az erdők jelentőségével kapcsolatos véleményüket, üzenetüket.

Ezúton is szeretnénk megköszönni az iskolák részvételét a „2011. az Erdők Nemzetközi Éve” címmel kiírt szépirodalmi, képzőművészeti, fotó- és film pályázatán. A beérkezett pályaművek értékelését a szakmai zsűri elvégezte, és hat kategóriában választott ki díjazásra érdemes alkotásokat.

A verseny helyezettjei:

Kategória     Helyezés      Név, iskola

Mese

1.            Bulyáki Lili  (Móricz Zsigmond Általános Iskola, Győr)

2.            Pintér Alexandra (Öveges József Általános Iskola, Pér)

3.            Nyikos Mátyás (Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola, Kapuvár)

Vers

1.            Pintér Alexandra (Öveges József Általános Iskola, Pér)

2.            Szombati Bence (Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola, Kapuvár)

3.            Bittman Ákos (Páli Szent Vince Katolikus Általános Iskola, Kapuvár)

Festmény fatáblára

1.            Kincses Dóra (Ménfőcsanaki Petőfi Sándor ÁMK, Győr-Ménfőcsanak)

2.            Polgár Fanni – Görög Daniella (közös munka) (Széchenyi István Körzeti Általános Iskola, Csorna)

3.            Nagy Réka (Széchenyi István Körzeti Általános Iskola, Csorna)

Fotó

1.            Horváth Kriszta (Móra Ferenc Általános Iskola, Mosonmagyaróvár)

2.            Horváth Bence Tamás (Békefi Ernő ÁMK Általános Iskolája, Rajka)

3.            Prauer Nina Anna (Széchenyi István Általános Iskola, Gönyű)

Talált szobor

1.            Rajzszakkör (Széchenyi István Körzeti Általános Iskola, Csorna)

2.            Családi Vivien (Széchenyi István Körzeti Általános Iskola, Csorna)

3.            Sántik Vajk (Ady Endre Általános Iskola, Tényő)

Számítógépes grafika

1.            Bohner Ágota (Széchenyi István Általános Iskola, Gönyű)

2.            Horváth Patrik (Széchenyi István Általános Iskola, Gönyű)

3.            Novitz Roland (Nemzetiségi Általános Iskola, Kimle)

A helyezettek értékes díjakban részesültek, valamint oklevéllel is jutalmaztuk a legjobb pályaművek készítőit. Az iskoláknak, illetve a felkészítő tanároknak emléklappal köszöntük meg a versenyen való részvételt és gratuláltunk az ott nyújtott teljesítményhez!

Külön köszönetet kell mondanunk a Kisalföldi Erdőgazdaságnak, aki értékes díjak felajánlásával járult hozzá a pályázat sikeres lebonyolításához.