A Gyarmati Kossuth Lajos Általános Iskola az idei évben először csatlakozott a fenntarthatósági témahét programjaihoz, melynek keretében meghívták egyesületünk szakembereit is előadások megtartására. Dr. Kalas György a hulladékgazdálkodás témában adott elő, kiemelten a csomagolóanyagok csökkentésének és újrahasználatának lehetőségeiről. Szűcs Gábor az öko-lábnyomról tartott előadást, melynek kapcsán a vízzel való takarékoskodás fontosságára is felhívta a figyelmet. Peimli Piroska, a Fertő-Hanság Nemzeti Park munkatársa, a Reflex tagja pedig Gyarmat környékének élővilágát mutatta be előadásában. Az előadások célja az volt, hogy a gyerekek megértsék a Föld Napja üzenetét, valamint a fenntarthatóság és a környezettudatosság témájának fontosságát.