A Reflex Környezetvédő Egyesület új természetvédelmi szemléletformáló programba kezdett 2026 tavaszán. A Magyar Természetvédők Szövetségével közös az „Otthonunk a természet: Ismerd! Szeresd! Védd!” elnevezésű KEHOP projektben számos feladat vár ránk. A lakossági szemléletformálás keretében több fesztiválra is ellátogatunk, valamint lakossági előadásokat szervezünk. Az oktatási intézményekhez kapcsolódva pedagógus képzéseket tervezünk, iskolai előadásokat, foglalkozásokat tartunk, továbbá közösségi akciókat, iskolaudvar zöldítési programokat, kiállításokat vállaltunk be. Elsőként az iskolai előadások és foglalkozások indultak be április végétől.
Eddig már két előadást tartottunk a győri Pálffy Iskolában, és fogadtunk több iskolát a pápateszéri oktatóközpontunkban. A fesztiválmegjelenések közt elsőként kilátogattunk a szemléletformáló programunkkal a győri Európa Nap eseményére.

Az eddig megvalósult programokról itt lehet tájékozódni:
Európa-napon a biodiverzitásról
Vetélkedő a sokszínű madarakról, fákról
Pápai iskola osztálykirándulása a Reflex-házban
Pápateszéren jártak a kisbajcsi iskolások
Fenntarthatósági témanap a Pállfyban




















