A Reflex Környezetvédő Egyesület a pápateszéri iskolával közösen 16. alkalommal szervezte meg a Pápateszér környéki iskolák számára a hagyományos természetismereti vetélkedőjét. A 6 csapat részvételével megtartott vetélkedőn központi téma volt a biológiai sokszínűség. A vetélkedések közti szünetben megismerkedhettek a gyerekek a Reflex oktatóközpontjában is használt biodiverzitás-védelmi eszközökkel is és azok fontosságával. A 2026. május 8-án, 24 általános iskolai tanuló és 5 kísérő, felkészítő pedagógus részvételével lezajlott, a Madarak- és Fák Napjához kapcsolódó esemény megvalósulását az „Otthonunk a természet: Ismerd! Szeresd! Védd!” elnevezésű KEHOP projekt segítette.





















