A Nagy-Duna fonatos rendszerének egyik legszebb pontján, az Ásvány-Lipóti ágrendszernél találkoztak a Reflex munkatársai a szigetközi iskolák kerékpáros túrázóival szeptember 19-én. A győrújfalui, győrzámolyi, győrladaméri és dunaszegi 10-14 éves fiatalok terepi bejárás keretében ismerhették meg a Duna sok ezer éves történetét, a talajban lévő vízkincs létrejöttét, jelenlegi helyzetét. Az ivóvíz helyi szerepe mellett hallhattak a víz globális problémáiról is a diákok. A felső tagozatos nebulók meglehetősen tájékozottan közreműködtek a Duna vízszintje és a Szigetköz alatti talajvíz kapcsolatáról tartott előadásba. Olyan szakszavakkal birkózhattak meg, mint a vízkészlet, a kolmatáció, a talajvízgörbe és persze a veszélyeztető, szennyező források széles skálája. Ezekről részletesen is hallhattak a második előadásban, melyben szó esett a tudatos környezetvédő szemléletről, amely közel áll hozzájuk. A Duna partra kerékpárral érkeztek a mecséri szélturbinától, és az előadásokat követően tekertek tovább a helyi természeti védettségű hédervári kastély egyedi botanikai értékű parkjába.

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás