A Győrladaméri Körzeti Általános iskola alsó tagozatos diákjai egész napos természetjáró túrán látogatták meg a dunaszegi morotva- és kavicsbánya tavakat. A gyerekeket a Reflex Egyesület tagjai (Horváth Ferenc, Lajtmann József és Nagy Péter) kalauzolták a tórendszer körüli tanösvényen. A természeti értékek, a környéken élő növények és állatok megismertetése mellett a gyerekek sok-sok érdekes információt kaptak kollégáinktól. Ezek egyike volt: - Hogyan kerül ide ez a sok kavics? A kíváncsi gyerekhad a Pannon tengertől, az ős-Duna Európát átszelő útvonalán és a folyó építő-romboló munkálkodásán át kaptak választ a kavics létrejöttéről, ittlétéről. Külön érdekessége volt a terepi iskolai napnak, hogy megértették a gyerekek a tavak, valamint a mellettük lévő árkok vízszintjeinek egyezőségét, a lábuk alatt lévő talajban található jó minőségű talajvízzel való kapcsolatát. A környezeti értékek megértésén túl - a ragyogó időjárásnak köszönhetően - számos madárfajt is megfigyelhettek a gyerekek a Nemzeti Park által kiépített madármegfigyelő toronyból.

 

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás