A csornai Széchenyi István Általános Iskola felső tagozatos diákjai és tanárai meghívására a Reflex Egyesület 12 osztálynak tartott két-két előadást 20-20 percben. Az egyik előadást Lajtmann József és Nagy Péter tartotta a Föld természeti és környezeti értékeiről, elsősorban vizeiről, valamint az emberek vízhasználatáról, a víztakarékosság lehetőségeiről és a szennyvizek csökkentésének egyszerű módozatairól. A másik osztályteremben tartott előadáson Horváth Ferenc és Kalas György ismertette - a víz, a fa, az energia, a hulladék csökkentését jelentő - újrapapír fontos szerepét. A több, mind 300 diák nemcsak mind hallgatóság volt jelen az előadótermekben, de aktív közreműködői, segítői voltak a Reflex munkatársainak. Igazolódott, hogy a 10-14 év közötti korosztály rendkívül fogékony nem csupán a természeti értékek szerepére, de a környezeti elemek védelmére is. Számtalan okos és a tanulságos hozzászólással könnyítették meg az előadók szerepét. A non-stop két tucat előadás kicsit fárasztó volt, de érezhető hasznossága igazolta a nap sikerét.

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás