KepAz egyesületünk által bonyolított KEOP-6.1.0/B/11-2011-0020 sz. projekt egyik fő eleme a lakossági környezeti tanácsadási szolgáltatások fejlesztése. A „főcsapás” másik iránya a felvállalt papír-témánkkal (papírgyártás környezeti problémái, lakossági papírfelhasználás csökkentése, újrapapír termékek népszerűsítése) és a hozzá kapcsolt problémákkal („szemétposta” visszaszorítása,„környezetbarát” író- és tanszerek) kapcsolatos szakmai ismeretterjesztés.

A felvállalt tanácsadási-ismeretterjesztési munka jelentős része évek óta a régióban működő, projektben együttműködő Környezeti Tanácsadó Irodákhoz kötődik. Az irodákat – a Környezeti Tanácsadók Hálózata részeként – Győrben a Reflex Környezetvédő Egyesület, Szombathelyen a Kerekerdő Alapítvány, Zalaegerszegen pedig a Domberdő Természetvédelmi Egyesület működteti.

Tapasztalataink és az ügyforgalmi statisztika szerint az irodák által nyújtott ingyenes szolgáltatásokat a lakosság egyre jobban megismeri, az irodákat egyre többen keresik fel. A tanácsadó tevékenység hatékonyságának növelése érdekében a projektben az irodák vállalták, hogy szakembereik nagyrendezvényekre kitelepülve „kihelyezett” tanácsadó napokat tartanak. Megyénként 4-4 nyári rendezvényen jelenünk majd meg, ahol a helyszíni tanácsadást értelemszerűen összekapcsoljuk a „papír-újrapapír témával” kapcsolatos ismeretterjesztéssel és játékos gyermekfoglalkozásokkal.

A Stadex nyomda jóvoltából elkészültek a kitelepüléshez tervezett 80 x 200 cm-es szakmai molinóink. Az állványra szerelhető, grafikailag dizájnolt színes molinók egyik célja a figyelemfelkeltés, a másik az ismeretterjesztés. Az egyes molinók az alábbi témákról (ökológiai problémákról)adnak hasznos ismereteket:

A papírgyártás ökológiai problémái, A papírtakarékosság fontossága, Az újrapapír termékek előnyei, A szemétposta visszaszorítása, A „környezetbarát” író- és tanszerek.

A molinók elektronikusan a csatolt mellékletek megnyitásával megtekinthetők, a rendezvényeken pedig megsimogathatók.

Legközelebbi megjelenésünk:

2012. június 8-9-én a Győri Általános Vásáron (ETO Park)