A Reflex Környezetvédő Egyesület sikeresen pályázott az energiatudatos gondolkodást és életmódot elősegítő, helyi szereplőket elérő szemléletformálás megvalósítására kiírt KEHOP 5.4.1. felhívásra. A támogatott projekt általános célkitűzése, hogy az egyesület olyan aktív elérésen alapuló, élményalapú szemléletformáló tevékenységeket valósítson meg helyi szinten, melyek egyszerre szolgálják a szakmai tervekben, stratégiákban és dokumentumokban megfogalmazott kettős célkitűzést, a helyi térség alkalmazkodóképességének javítását az éghajlatváltozáshoz, és a klímaváltozásért felelős üvegház-hatású gázok kibocsátásnak csökkentését. E célból az energiahatékonyság, -takarékosság, illetve a megújuló energia-felhasználás területén végez a Reflex Egyesület szemléletformáló tevékenységeket.

A projekt kedvezményezettjei:

Reflex Környezetvédő Egyesület

Együttműködő szervezetek:

Gyarmat Község Önkormányzata

Kunsziget Község Önkormányzata

Győrszentiváni Móricz Zsigmond Általános Iskola

A projekt címe:

Légből kapott energia - energiatudatos gondolkodást és életmódot elősegítő program

A projekt azonosítószáma:

KEHOP-5.4.1-16-2016-00573

A szerződött támogatás összege:

4 214 110.- Ft

A Projekt megvalósításának időbeli ütemezése

A Projekt megvalósítási időszakának kezdő időpontja: 2019.11.01.

A Projekt fizikai befejezésének tervezett napja: 2021.11.30..

A támogatás intenzitása:

A projekt elszámolható összköltségének 100 %-a.

A projekt tartalma:

A projekt szakmai tevékenységeinek összefoglalása

Figyelemfelhívó akciók megvalósítása/ Interaktív kiállítás – energia-ökomata

Rendezvényeinken nagy népszerűségnek örvend a Reflex Egyesület hulladékos ökomatája, amely egy-egy hulladékgazdálkodással összefüggő kvízkérdés jó válaszaiért cserébe apró, környezettudatos ajándékot ad az ökomatában ülő önkéntes segítségével. Az ötlet alapján készítenénk el az energia-ökomatát újrahasznosított hullámkartonból.

Az energia-ökomata kvíz-jeggyel üzemel, a megfelelően érvényesített jegyért energiatudatos ajándékot ad.

Szakkörök szervezése és lebonyolítása

A szakkör 10-14 éves fiatalok ismereteit bővíti több interaktív elemmel úgy, hogy közben holisztikusan, rendszer­szemléletben egymásra épülnek a foglakozások az új ismere­tek> vizsgálat> tervezés > megvalósítás folyamatán keresztül.

Energiatudatos szemléletre nevelő, kreatív, játékos foglalkozások

A fogalakozások elemei - játékos kvíz és napelemes építőjátékok - interaktívan segítik a fiatalok szemlélet­formálását.

Műhelytalálkozók

A műhelytalálkozó szervezésénél is fontos szempont, az interaktivitás. A műhelytalálkozó forma lehetővé teszi az eszmecsere kialakítást, a részvevők a találkozó végén a szóbeli lehetőség mellet, írásban is visszajelzést adnak nekünk a témáról és a találkozóról. 

Figyelemfelkeltő akcióhoz kapcsolódó közösségi médiakampányok megszervezése és lebonyolítása

A figyelemfelkelő akciók előtt közösségi médiakampány a https://www.facebook.com/KlimaveddVelem/ oldalon. A 60 000 kedvelőt tömörítő közösségi oldalt a Reflex Egyesület és az Éghajlatvédelmi Szövetség valamint annak tagszervezeti közösen gondozzák. A közösségi médián folytatott kampányban lehetőség nyílik, hogy mind földrajzilag az akciók helyszíne, mind érdeklődési kör é adottságok (családi házakban élők) alapján költséghatékonyan fókuszálhatunk a célcsoportjainkra.  A kampányban a napenergia hasznosítás lehetőségeire fókuszálva igyekszünk elérni, hogy minél többen látogassanak meg bennünket a figyelemfelkeltő akciónkon.

A projekt célcsoportja:

Projektünk célcsoportja a családi házas környezetben élők köre az alábbi célterületen:

- győri, gönyői és keszthelyi rendezvények szervezői és látogatói;

- Győr – Móricz Zsigmond Általános Iskola pedagógusai és diákjai;

- Gyarmat – a település lakói és döntéshozói; 

- Kunsziget – a település lakói és döntéshozói.

 

További információk a projektről!

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás