2023. szeptember 1. és november 10. között 93 oktatási intézmény 20 831 diákja és óvodása, valamint 1 993 pedagógusa mozdult a klímáért. Ezúttal a közösség és annak ereje a volt kampány központi gondolata és ehhez igazodtak a feladatok. A kampányban összesen 350 617 zöld mérföldet gyűjtöttek a hazai résztvevők – 137 558-at környezettudatos utazásokkal; 95 114 járt a húsmentes és helyi élelmiszeres napi étkezések után; 108 420-at értek a helyi zöld akciók; az elültetett 381 facsemetét pedig 9525-tel jutalmaztuk. A kampányhét legjobb közösségi és egyéni feladatait cikkünkben mutatjuk be.

Az alkotásokat a Magyarországi Éghajlatvédelmi Szövetség, a Reflex Környezetvédő Egyesület és a Magyar Természetvédők Szövetségének 6 fős zsűrije bírálta el és hozta meg konszenzussal döntését. A díjnyertes munkákat fejezetenként, elektronikusan mutatjuk be. 

A feladatok értékelése

Iskolai közösségi akció – Kötelező feladat

A közösség ereje! – A feladat arra hívta fel a figyelmet, hogy míg a környezet- és természetvédelmi ügyekért való küzdelemben egyedül elveszettnek érezhetjük magunkat, addig közösségi összefogással eredményeket és pozitív változásokat érhetünk el! A feladathoz tehát a “közösség ereje” gondolat volt a keret, aminek megtöltését a résztvevőkre bíztuk. 
Köz-Erő-Kép - Ennél a feladatnál olyan élőképeket vártunk, melyek a közösségek éghajlatváltozás elleni küzdelmét ábrázolják. 
Energia közösségben - A feladat keretein belül kis energiaközösséget szervezhettek a résztvevők, vagy feltérképezhették, hol lehetne ilyeneket a környéken létrehozni. 
Húsmentes nap a menzán - A környezetvédelem jegyében az intézmények akciókat szervezhettek a heti húsmentes nap menzai bevezetéséért.
Csináld közösen! - Ennél a feladatnál újragondolt, újrahasznosított tárgyakat lehetett készíteni közösségben. 

Közösségi akció
A díjazottak bemutatása

I. helyezett: Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola, Sárospatak
I. helyezett: Budapest XIII. Kerületi Napsugár Tagóvoda 
I. helyezett: Komáromi Szőnyi Színes Óvoda
I. helyezett: Rátkai Német Nemzetiségi Általános Iskola
I. helyezett: Sárospataki Református Kollégium 
II. helyezett: Miskolci Arany János Általános Iskola és AMI
II. helyezett: Aranyosapáti Általános Iskola
II. helyezett: Dunaharaszti Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola
II. helyezett: Ványai Ambrus Általános Iskola és AMI, Dévaványa
III. helyezett: Hajnalcsillag Tanoda, Kecskemét
III. helyezett: Litéri Református Általános Iskola
III. helyezett: Assisi Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola, Szögliget
III. helyezett: Péter András Gimnázium és Kollégium, SzeghalomIII. helyezett: Szügyi Csupakaland Óvoda és Bölcsőde

Egyéni és kiscsoportos szabadon választható feladatok
Itt szabadon választható volt, hogy az alkotásokat egyénileg vagy kiscsoportokban készítik el a gyerekek.

Gondolat a közösség erejéről
A díjazottak bemutatása

I. helyezett: Szaszkó-Horesnyi Zénó - Szegedi Kossuth Lajos Általános Iskola
I. helyezett: Szalai Borbála-Keresztessi Péter - Nyírmeggyesi Arany János Általános Iskola
II. helyezett: Furus Ernő, Papp Boglárka  - Dunaharaszti Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola
II. helyezett: Kalina Fanni - II. Rákóczi Ferenc Tagiskola,Tibolddaróc
III. helyezett: Vadászi Nóra - Újlak Utcai Általános Iskola, Budapest 
III. helyezett: 7. c osztály - Pécsi Meszesi Általános Iskola
III. helyezett: Szalay Márk - Orosházi Református Általános Iskola

Faölelő embléma
A díjazottak bemutatása 

I. helyezett: Dankovits Fanni - Apátkúti Erdei Általános Iskola, Visegrád
I. helyezett: Dunaharaszti Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola
I. helyezett: Glonczi Fanni, Hegedűs Anna, Kölönte Nimród - Assisi Szent Ferenc Római Katolikus Általános Iskola, Szögliget; 
I. helyezett: Bodor-Vári Hanga, Erdélyi-Bogdán Szófia, Kresz-Leszták Léna Lujza, Dede Barnabás - Budapest XIII. Kerületi Napsugár Tagóvoda 
II. helyezett: Kvasznovszky Anna, Liszkai Réka, Matuz Réka - Orosházi Táncsics Mihály Gimnázium 
II. helyezett: Duduj-Ősz Fanni - Újpesti Speciális Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Intézmény
II. helyezett: Kőbányai Szent László Általános Iskola
II. helyezett: Almási Boglárka, Kothencz Ida - Szegedi Kossuth Lajos Általános Iskola
III. helyezett: Bors Botond, Kószó Csongor, Harmati Boróka - Szegedi Alsóvárosi Általános Iskola
III. helyezett: Bereczki Dorka - Kiskunhalasi Felsővárosi Általános Iskola
III. helyezett: Aranyosapáti Általános Iskola
III. helyezett: Újpesti Homoktövis Általános Iskola
III. helyezett: Volf Gréta - Kőbányai Fekete István Általános Iskola
III. helyezett: Fekete Ferdinánd, Majnár Maja, Papp Liza Kinga - II. Rákóczi Ferenc Tagiskola,Tibolddaróc
III. helyezett: 3. b osztály - Miskolci Arany János Általános Iskola és AMI
III. helyezett: Vadászi Nóra - Újlak Utcai Általános Iskola, Budapest
III. helyezett: Császár Patrik, Horák Emili - Tényői Ady Endre Általános Iskola

Természet művészet
A díjazottak bemutatása

I. helyezett: Csehely Richárd, Gönczi Zoé, Sike Áron, Szabó Nimród - Szerencsi Rákóczi Zsigmond Református Általános Iskola, AMI és Óvoda
I. helyezett: Balog Dávid, Kvaszta Dávid; Dósa Sándor, Kurcsik Dániel; Sebők Tamara, Puporka Csenge, Bujdosó Maja; Farkas Annamária; Juhász Hunor; Szabó Laura Zsuzsanna; Tari Bence; Tari Tamás - II. Rákóczi Ferenc Tagiskola,Tibolddaróc
I. helyezett: Litéri Református Általános Iskola
II. helyezett: 4. c osztály - Debreceni Hatvani István Általános Iskola
II. helyezett: 1. a és 3. c - Ványai Ambrus Általános Iskola és AMI, Dévaványa
II. helyezett: 5-8. osztály - Apátkúti Általános Iskola, Visegrád
II. helyezett: Bándli Léna Boglárka, Bertalan Adél, Bertalan Bettina, Erlicz Laura, Fehér Melinda, Gergely Jázmin, Horváth Lili Boglárka, Magyar Natália, Major Liza, Máté Viktória, Nikovics Réka - Enesei Általános Iskola
II. helyezett: 2. b és 3. b osztály és Szilasi Natasa - Hajdúszoboszlói Bárdos Lajos Általános Iskola
II. helyezett: 1. a, 1. b és 2. a osztályok - Újpesti Bene Ferenc Általános Iskola
III. helyezett: Charif Lea, Csordás Ádám, Enyedi Levente, Farkas Simeon, Fátyol Gergő, Gereben Benett, Nyiri Bence, Semencki Csenge, Széles Tibor, Tóth Mátyás, Tóth Milán - Nyírmeggyesi Arany János Általános Iskola
III. helyezett: 1. b osztály - Pápai Weöres Sándor Általános Iskola
III. helyezett: Dávid Stella, Hermel Ninett, Vadászi Nóra - Újlak Utcai Általános Iskola, Budapest
III. helyezett: Gomba csoport, Napocska csoport - Komáromi Szőnyi Színes Óvoda
III. helyezett: Koncz Dezső Óvoda, Általános Iskola, Kollégium, Készségfejlesztő Iskola És EGYMI, Zalaszentgrót 
III. helyezett: 4. a osztály - Pécsi Meszesi Általános Iskola
III. helyezett: Újpesti Homoktövis Általános Iskola, Budapest

Kenyérre kenve
A díjazottak bemutatása

I. helyezett: Letenyei Andrássy Gyula Általános Iskola
I. helyezett: Ady Endre Szakiskola, Kalotaszentkirály-Zentelke
I. helyezett: Megyaszói Mészáros Lőrinc Körzeti Általános Iskola
II. helyezett: Sokorópátkai Általános Iskola
II. helyezett: Nyuszi csoport, Mókus csoport, Maci csoport - Szügyi Csupakaland Óvoda és Bölcsőde
II. helyezett: Győri Tánc-és Képzőművészeti Általános Iskola, Szakgimnázium és Kollégium
III. helyezett: 1. és  2. osztály - Aranyosapáti Általános Iskola
III. helyezett: Komáromi Szőnyi Színes Óvoda
III. helyezett: 5. osztályos lányok - Enesei Általános Iskola
III. helyezett: 5. a osztály - Kiskunhalasi Felsővárosi Általános Iskola
III. helyezett: 7. osztály - Újpesti Speciális Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Intézmény
III. helyezett: Budapest XIII. Kerületi Napsugár Tagóvoda
III. helyezett: Forrai Metodista Gimnázium és Művészeti Technikum, Budapest
III. helyezett: 3. és 6. osztály - Szegedi Kossuth Lajos Általános Iskola

Szólj hozzá!


Biztonsági kód
Frissítés

Reflex-ház beosztása

EFOP - program

TOP - program

KEHOP - program

Papírkalkulátor

 

 

Megelőzési kisokos

 


 

Ökoiskola

Okosuli

Zöld óvoda

Zöld ovi

Ökológiai lábnyom számítás

Ökológiai lábnyom számítás