A Reflex Egyesület az idei évben is megjelent a komáromi Mediawave Fesztiválon. Az idei évben a Humusz Szövetség Re-design - Gondold újra! pályázatára beérkező alkotásokat mutattunk be egy kiállítás keretében az újrahasználatot/újrahasznosítást népszerűsítő díszlet segítségével. A minden évben több tízezer látogató részvételével zajló rendezvény különlegessége a rendkívüli sokszínűség, így a kiállításunk is remekül beleillet a fesztivál programjaiba. A kiállítás rövid ismertetője bekerült a fesztivál műsorfüzetébe is.

Egyesületünk egy hétre szervezte meg a kiállítást. Az egyes tárgyak funkciójának újragondolásából született újrahasznosított használati tárgyak elhelyezésére a rendezvény egy nagy forgalmú területén nyílt lehetőségünk, több más kiállítás szomszédságában. A vendégkönyvben szép számmal összegyűlt bejegyzés is jól reprezentálja a rendezvény látogatóinak sokszínűségét.

Miután a program jellege nagyban eltért a hagyományos értelemben vett „kiállító tértől”, kissé féltettük a kiállítási tárgyak épségét, azonban a félelmünk szerencsére alaptalan volt, és azok épségben vészelték át sok-sok látogató tapintását.